wiadomości

stat

Targi Vintage - podążanie za minioną modą czy sposób na życie?

Uczestnicy
Uczestnicy fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Miniona niedziela okazała się niezwykle atrakcyjna dla fanów vintage. Gdańskie Podwórko zamieniło się w spotkanie miłośników minionych mód i stylów, podczas którego można było uzupełnić swoją szafę i odkryć nieznane ubraniowe skarby.Zdarza ci się odwiedzać miejsca, w których można kupić rzeczy z minionych dekad?

tak, bardzo często kupuję w takich miejscach ubrania czy akcesoria, ale też stare meble

24%

zdarza mi się czasem odwiedzić takie sklepy czy targi, ale rzadko coś kupuję

28%

nigdy nie byłem(-am) w takim miejscu, ale chętnie się wybiorę

23%

nie chodzę do takich skepów czy na targi staroci, bo nigdy nic bym tam nie kupił(-a)

25%
Całe niedzielne popołudnie gdańskie Podwórko gościło fanów modowej przeszłości na targach mody vintage. Inicjatorkami wydarzenia były dziewczyny z Mech Vintage - Fozi i Karolina, które starannie dobierają miejsca organizowanych przez siebie targów. Klimat Podwórka, które powstało na niewykorzystanych i zapomnianych dotąd przestrzeniach Gdańska, idealnie wpisał się w nurt imprezy.

- Podwórko świetnie pasuje do klimatu vintage i podobnie jak Mech, istnieje od roku. Na swoje targi wybieramy tego rodzaju miejscówki. Industrialne budynki czy możliwość przebywania na świeżym powietrzu były czynnikami decydującymi - mówią organizatorki.

Perełki do szafyW drugiej edycji targów wzięło udział około 15 wystawców, którzy inspirowali odwiedzających gości swoimi modowymi propozycjami. Goście chwalili sobie możliwość odnalezienia rzeczy, które mogłyby wzbogacić ich szafę.

- Jestem tutaj dzięki mojemu synowi. Najpierw wyprzedawał swoją szafę, teraz kupuje ubrania i je później wystawia. To pierwsza edycja, w której uczestniczę, ale na pewno nie jest ostatnią - mówi Ania.
Sukienka po babci, spodnie z czasów młodości mamy - dawno temu rzucone w kąt, teraz warte fortunę. "Staromodny" styl od kilku lat przeżywa prawdziwe odrodzenie. Dlaczego to, co stare i tak odległe jest tak bardzo pożądane? Zarówno dla gości, jak i wystawców vintage to pasja i sposób na życie.

- Lubię oryginalne rzeczy i chciałam zarażać innych tą pasją, dlatego tutaj jestem - mówi Ola, która wraz z koleżankami sprzedawała na targach ubrania.
- Tak naprawdę nie chodzi tylko o wystawianie ubrań. To nasz sposób na spędzanie czasu w gronie przyjaciół - dodaje Milena.

"Wyraź siebie poprzez ubiór"Jak podkreślają uczestnicy targów, vintage to nie tylko ubrania, ale poszukiwanie wartościowych rzeczy, za którymi będzie szła jakaś historia. To styl dla osób, które szukają swoich korzeni i chcą tym samym podkreślić swój indywidualizm. To wyjątkowo kreatywny styl i idealnie wpisuje się w hasło: "wyraź siebie poprzez ubiór".

- Kupiłam fantastyczne krótkie spodenki, których szukałam od bardzo dawna. Są naprawdę niesamowite - mówi Klaudia.

Opinie (14)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.