wiadomości

stat

Koszulki z przesłaniem. Kiedy je nosić?

Nie mów do mnie teraz
Nie mów do mnie teraz mat. prasowe gegoART/ www.dawanda.pl

Koszulki z nadrukami, a szczególnie z napisami są ostatnio bardzo popularne. Osoby, które noszą ubrania z przesłaniem możemy spotkać praktycznie wszędzie. Zanim jednak zdecydujemy się na taki element naszej garderoby, powinniśmy wiedzieć, gdzie wypada lub nie wypada go zakładać.Czy nosisz koszulki z nadrukiem?

tak, mam ich całe mnóstwo - odzwierciedlają moją osobowość

11%

tak, mam kilka, które noszę w nieformalnych sytuacjach

25%

czasami zakładam koszulkę z nadrukiem, ale na ogół nie przywiązuje do tego uwagi

28%

nie, zdecydowanie nie są w moim stylu

36%
- Hasła na koszulkach to nie tylko dzisiejszy pomysł związany z modą. Pojawiały się już nawet na wybiegach wielkich projektantów. Niosły mniej lub bardziej kontrowersyjne przesłania. Obecnie pojawiają się dowcipne, złośliwe, a czasami mówią o naszych pragnieniach. Noszą je i młodzi, i ci dojrzali wiekiem - mówi Katarzyna Ambroziak z Atelier Ambris.

Dlaczego noszenie takich koszulek jest ostatnio popularne?- Być może jest to trend lub moda, a może pokazanie własnej osobowości poprzez strój. Nie bójmy się więc pokazać siebie w prawdziwej odsłonie - mówi stylistka Elżbieta Skoczeń.

Co możemy wyrażać przez przesłania na koszulkach?- Wybierając przykładowo koszulkę "Jestem piękna po mamusi" dodajemy sobie pewności i wysyłamy sygnał, że jesteśmy otwarci, szukamy przyjaciół, znajomych czy nawet partnera. Mając zwariowany plan na swoje życie możemy nadrukować na koszulce nasze motto. Czasami napisy na naszych koszulkach odzwierciedlają również nasze miejsce pracy - tłumaczy Elżbieta Skoczeń.

Gdzie możemy zakładać taki element garderoby?- Takich koszulek nie wypada zakładać do pracy czy podczas rozmów biznesowych.
Tutaj potrzeba zachować standardowy dress code. Świetnie sprawdzą się natomiast po pracy - dodaje Elżbieta Skoczeń.

- Jeśli są dobrze wpisane w stylizację to możemy je założyć zarówno na sportowo, jak i do garnituru lub eleganckiej spódnicy. Do teatru, opery lub czerwony dywan zdecydowanie nie polecam - dodaje Katarzyna Ambroziak.
Oprócz stosowności do sytuacji powinniśmy zwrócić także uwagę na sam napis. Warto pamiętać, że przesłanie, które się na nim pojawia, w pewien sposób odzwierciedla naszą osobowość czy nastawienie do świata.

- Czasami nie trafiamy z przesłaniem i jest to często wynikiem nieznajomości języka, w jakim jest napis - podkreśla Katarzyna Ambroziak.
Decydując się na koszulki obcojęzyczne powinniśmy mieć świadomość znaczenia napisu. W przeciwnym razie możemy się narazić na śmieszność.

Opinie (97) 12 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.